Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

EĞİTİM ve ETKİNLİKLER

Hijyenik - Güvenli Sınıflar

Sınıfların günlük temizlik, bakım ve güvenliği personelimiz tarafından sağlanmaktadır.

Günlük Raporlama

Çocuklarımızla ilgili olarak günlük ve aylık raporlar tutularak aileler düzenli olarak bilgilendirilmektedir.

Karakter Eğitimi

Gerek sosyal açıdan gerek geleneklerimiz açısından çocuklarımıza Yaşayan değerler ve karakter eğitimi verilmektedir.

Değerler Eğitimi

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın temel eğitimlerinin yanında mili ve manevi değerlerine bağlı bir nesil olmalarını sağlamak için değerler eğitimi verilmektedir.
Çocuklarımızın milli ve manevi değerlerine, geleneklerine, toplum kurallarına, aile yaşantısına bağlı bir birey olarak yetiştirmek için çalışmaktayız. Günümüzde bu hassasiyetin ne kadar önemli olduğunu çok daha ayrıntılarıyla görmekteyiz.

DGÇ Çalışmaları

Dikkat geliştirme yada dikkat toplama çalışması insanın dikkatinin bir noktada bilinçli olarak toplanmasıdır. Dalgınlık ve düzensizliklerin bir tarafa bırakılarak düşüncemizi o ana, o anki olaylara toplamadır.
Çocukların okul öncesindeki eğitimlerinde dikkatlerini bir noktaya toplayabilme, o anki konuya odaklanabilme, ani gelişen olaylarda dikkatini dağıtmadan sakin kalabilme gibi özel etkinlikler yapılmaktadır.

İngilizce Etkinliği

Okulumuzda Çocuklarımızla İngilizce etkinliği yapılmaktadır.

Deneyim ile Öğrenme

Öğrenmenin en önemli kuralı deneme yöntemi ile öğrenmektir. Çocuklarımıza deneme yöntemi ile eğitim verilmektedir.

Öz Bakım Eğitimi

Çocuklarımıza günlük yaşam becerilerini kolaylaştırmak için öz bakım eğitimi verilmektedir. Çocuklara günde 2 kez ve 5 ila 10 dakika arası eğitim için zaman ayırılarak öz bakım eğitim verilmektedir.
Bu eğitimde çocuğun kendisini eğitime verebilmesi için zinde, uykusuz ve moralli olması gerekir. Öz bakım eğitimlerinde çocuklarla mümkün mertebe aynı hizada oturarak göz teması kurulmalıdır. Sizin yüzünüzü görmesi için ona doğru oturmalı, size bakmıyorsa yüzünü hafifçe çenesinde tutarak kendinize döndürmelisiniz. Karşılıklı olarak göz göze gelme süresi ve kadar uzarsa o kadar verimli bir eğitim olur. Bunun için çocuğunuzu ödüllendiriniz. Eğer sizinle iletişim kurmamakta ısrar ediyorsa o zaman göz hizanıza sevdiği bir şey koyarak yine iletişim sağlamayı deneyiniz. Kısa ve basit cümleler kurunuz.